Fransız Milletvekili, Merkez Bankasına Bitcoin (BTC) Çağrısında Bulunan İmza Kampanyasına Destek Verdi

0

Fransız milletvekili, merkez bankasının Bitcoin satın almasına müsaade verecek yasal değişiklikler davetinde bulunan imza kampanyasına imza verdi.

İmza kampanyası, bir blokzinciri geliştirme şirketi olan ARK Ecosystem’ın lideri ve kurucu ortağı olan Francois Thoorens tarafından başlatıldı. Thoorens, ülkenin merkez bankasını tıpkı altın üzere, Bitcoin’i de bir rezerv varlığı olarak edinmesini sağlayacak stratejileri etkin olarak keşfetmeye çağırıyor.

5 Eylül tarihine kadar devam edecek kampanya şimdiye kadar 322 imza topladı. İmza verenler ortasında 2012’den bu yana Ulusal Meclis üyesi olan ve Hukuk İşleri Komisyonu’nda görev yapan Jean-Michel Mis de yer alıyor. İmza kampanyası muhakkak kaideleri yerine getirebilirse Fransız senatosuna sunulacak.

Kampanya dilekçesi, şimdiden senatonun dilekçelerin yer aldığı sitesinde yayınlanmak üzere kurumun onayına sunuldu. Şayet kampanya 100.000 imzaya ulaşırsa, Ulusal Meclis lideri, lider yardımcıları, daimi kurul liderleri ve Ulusal Meclis’in öbür kimi önde gelen üyelerinden oluşan konferans liderlerinin karşısına çıkacak. 

İmza,Kampanya,Başkan

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x