Goldman Sachs İkinci Çeyrekte Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Yatırım Araçları Sunabilir

0

CNBC, bankacılık devi Goldman Sachs’ın, bankanın yeni dijital varlıklar liderine atıfta bulunarak, bu yılın ortalarında varlıklı müşterilerine Bitcoin (BTC) ve öbür dijital varlıklara yatırım araçları sunmayı planladığını bildirdi.

Goldman Sachs, Morgan Stanley’in müsaadeden gidiyor üzere görünüyor. 2021’in ikinci çeyreğinde, bankacılık devi, yüksek net bedelli müşterilerinin Bitcoin ve başka kripto para ünitelerine yatırım yapmasını sağlamayı amaçlıyor. Bilgi CNBC’ye, yakın vakitte Goldman Sachs’ın özel servet idaresi departmanında dijital varlıkların lideri olarak atanan Mary Rich aracılığıyla geldi.

Goldman, Rich’e nazaran BTC ve öbür kripto varlıklarına tam ölçekli bir yatırım sunmayı planlıyor ve hem fizikî BTC hem de buna dayalı türevler olabilir. Goldman Sachs’ın özel servet idaresi hizmeti, bankaya yatırım yapmak için en az 25 milyon ABD doları olan ailelerle yahut ferdî yatırımlara çalışır.

ABD’nin daha evvel bildirdiği üzere, diğer bir bankacılık devi Morgan Stanley, en yüksek net kıymete sahip müşterilerinin bakiyelerinin yüzde 2,5’i kadar Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayacak. Hizmet, Nisan ayında faaliyete başlayacak.

Hem Morgan Stanley, Goldman Sachs hem de öbür bankacılık devleri, genel olarak kripto para ünitelerine ve bilhassa de Bitcoin’e şiddetle karşı çıkıyorlardı. JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon da geçmişte birkaç defa Bitcoin’i bir balon olarak isimlendirdi ve BTC’nin epeyce spekülatif olduğunu ve her an çökebileceğini de kelamlarına ekledi.

Yatırım,Goldman Sachs

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x