Güney Kore’de Kripto Para İşlemlerini Bildirmeyen Startup’lara Hapis Tehlikesi!

0

Güney Kore’nin kripto para işletmeleri için yeni finansal raporlama kuralları 25 Mart’ta yürürlüğe giriyor. Kararlara uyulmadığı takdirde ağır cezalar var.

Güney Kore, kripto para şirketleri için katı yeni raporlama kuralları getirdi. 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan kurallar, yeni bir düzenleme dalgasının kesimi. Güney Kore, JoongAng Daily’ye nazaran, 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan dala dahil olan işletmeler için finansal raporlama ile ilgili yeni maddelerle kripto para ünitesi düzenlemelerini güçlendirdi.

Finansal raporlama kurallarında yapılan değişiklik, tüm kripto para işletmelerinin artık süreçlerinin kayıtlarını ülkenin kara para aklamayı tedbire gözlemcisi olan Finansal İstihbarat Ünitesi ile paylaşmalarını mecburî kılıyor.

Startup’ların yeni düzenlemelere uymak için altı ayları olacak ve uyumsuzluk 44.000 dolara kadar para cezasına yahut 5 yıl mahpus cezasına neden olabilir.

Güney Kore’nin Yeni Kripto Para Düzenlemeleri

Yeni düzenlemeler, Güney Kore’nin düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komitesi (FCC) tarafından dijital hizmet sağlayıcılara empoze edilen bir dizi yönergenin ve yeni maddelerin sonuncusu.

Güney Kore, yeni maddelerinin dişli olduğunu gösterdi. Bu haftanın başlarında, ülkenin Ulusal Vergi Servisi, varlıklarını gizlemek ve vergilerden kaçmak için kripto para kullanmakla suçladığı 2400’den fazla kişiyi belirlediğini bildirdi.
Ülkenin yeni kripto vergi kuralı, 1 Ocak 2022’den itibaren Bitcoin (BTC) ve kripto para ünitesi karları üzerinden %20 vergi ve 2300 doların üzerindeki kripto para alım satım karına uygulanan sermaye yararı vergisi ile Ocak 2022’de yürürlüğe girecek.

Güney,Düzenleme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x