Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan kripto borsalarına yönelik açıklama geldi

0

Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto para Borsalarına tebligat gönderildiği tarafındaki haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada MASAK’ın piyasa aktörlerinden bilgi talep edebildiğini, bunun da MASAK’ın misyon ve sorumlulukları dahilinde olduğunu belirtti.

Açıklamada şu tabirler kullanıldı: Son yıllarda gündemde yer alan kripto varlıklar, özellikleri prestijiyle kullanıcılarına kimi kolaylıklar sağlıyor olsa da, anonim bir yapıda olmaları hasebiyle hata gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanı faaliyetlerinde de ağır olarak kullanılabilmektedir.

MASAK’ın misyon ve yetkileri çerçevesinde ve bu hatalarla uğraş kapsamında kripto varlık alım-satım platformları üzere alanlarda faaliyet gösteren aktörlerden bilgi talep edilebilmektedir. Yapılan çalışma da MASAK’ın vazife ve sorumlulukları içerisinde bulunmaktadır.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x