Hazine ve Maliye Bakanlığından Kripto Para Açıklaması Geldi!

0

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bu sabah argüman edilen kripto para borsalarından kullanıcı verilerinin istenmesiyle alakalı haberlere karşı bir açıklama yayınladı.

Bakanlığın resmi Twitter adresinden yayınlanan açıklamada kabahat gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanıyla uğraş konusuna vurgu yapıldı. Açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Ülkemizde bu çaba temel itibariyle Bakanlığımız bünyesinde Mali Cürümleri Araştırma Heyeti Başkanlığınca yürütülmektedir. MASAK, anılan işlevleri icra edebilmek için uygulama stratejiler geliştirmekte, ilgili kurum ve kuruluşlar ortasında uyum sağlamakta, görüş ve bilgi alışverişinde bulunmaktadır. MASAK, mali ve finansal birçok alanda faaliyet yürütmektedir. Bu manada son yıllarda gündemde yer alan kripto varlıklar, özellikleri itibariyle kullanıcılara kimi kolaylıklar sağlıyor olsa da bilhassa anonim bir yapıda olmaları münasebetiyle cürüm gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanı faaliyetlerinde de ağır olarak kullanılabilmektedir.”

Bakanlık, MASAK’ın vazife ve yetkileri çerçevesinde kripto varlık alım satım platformları üzere bu alanda faaliyet gösteren piyasa aktörlerinden bilgi talep edebileceğini tabir etti. Yapılan bu çalışmanın MASAK’ın bahsedilen misyon ve sorumlulukları kapsamında olduğu vurgulandı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x