İddialara Göre Maliye Bakanlığı, Kripto Para Borsalarından Kullanıcı Verilerini İstedi

0

Türkiye’de kripto paraların vergilendirilmesi konusu bir müddettir en sık konuşulan bahislerin başında geliyor. Webtekno’nun özel haberine nazaran ise Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarına bir tebligat gönderdi ve kullanıcı bilgilerini talep etti. İstenilen bu bilgiler ortasında TC kimlik numarası, unvanı, kayıt vakti üzere bilgiler yer alıyor.

Biz de Coinkolik olarak, Türkiye’de faaliyet gösteren birkaç borsaya ulaştık. Bir kısmı Bakanlıktan rastgele bir yetkilinin kendilerine ulaşmadığını söz ederken, bir kısmı da haberin gerçek olduğunu belirtti. Hususla ilgili olarak şimdi net ve resmi bir bilgi bulunmuyor.

Sav Reaksiyon Topluyor

Kripto para topluluğu bu argümana sert reaksiyon gösterdi. Kripto para yatırımcılarının birden fazla vergilendirme süreci hakkında endişe yaşadıklarını belirtirken, olaya eleştirel yaklaşmaya devam ediyor. Bununla birlikte haberin 1 Nisan latifesi olabileceğini sav edenler de var.

Ayrıntılar düştükçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz…

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x