IOTA Yeni Cüzdanı Firefly’ı Nihayet Piyasaya Sürüyor

0

IoT kullanım durumlarına odaklanan IOTA DLT blok zincirinin geliştirilmesinin ardındaki kar emeli gütmeyen IOTA Vakfı, en son güncellemesi olan Firefly cüzdanını gururla sunuyor.

IOTA Vakfı temsilcileri, son kullanıcı cüzdanlarının 2021’de tüm fonksiyonları birleştirmeleri gerektiğinden tüm kripto para ekosisteminin en değerli noktası olmaya devam ettiğini vurguladı: kripto depolama, swap, trade, NFT barındırma vb. Yeni Firefly bu tezli maksatlara ulaşmak için tasarlanmıştır.

Birinci olarak, Firefly parlak bir arayüze sahip sezgisel bir uygulama olarak tanıtıldı. IOTA’nın kurucu ortağı David Sonstebo, daha evvel UX/UI tasarımı açısından Firefly’ın yeni standartlar belirleyeceğini argüman etmişti. IOTA’nın Firefly’ının her bir öğesi, günümüzde kullanıcıların kripto para cüzdanlarıyla etkileşimde bulunurken karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak için tasarlandı. Mimarisi “modüler” olarak tasarlandı ve bu nedenle anlaşılmasının kolay olduğu tabir ediliyor.

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve lideri Dominik Schiener, Firefly’ın şu anda “kripto para cüzdanı” denen şeyi aşacağını belirtiyor:

“Bu sürüm, yaygın olarak kullanılan bir uygulama ekosistemi olarak IOTA’nın başlangıcını işaret ediyor. Firefly, cüzdan alanına yeni bir kullanılabilirlik ve esneklik standardı getirecek.”

Şifreleme, Yedekleme, Taşınabilirlik: Firefly’daki Yenilikler

IOTA Firefly’ın merkezinde iki kitaplık var: biri uygulama geliştirme için, oburu güvenlikten sorumlu. Yeni cüzdan, şifreli yedeklemeler ve inançlı bellek alanları (yalıtılmış bellek yuvalarına yerleştirilecek hassas işlemler) ile korunmaktadır.

Firefly’ın süreçleri, selefi Trinity’den çok daha süratli yetkilendirildi. Firefly kullanıcıları, patentli bir Stronghold yedeği ile birden fazla hesabı basitçe yönetebilir ve cüzdanlarını birçok aygıta geri yükleyebilir. Geliştirme grubu, sohbet ve irtibat idaresi modülleri, NFT depolama ve meselesiz cüzdan entegrasyonu dahil olmak üzere, yakında tanıtılacak olan sisteme sayısız eklemeler yapıyor.

Iot,Cüzdan

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x