İsviçre’nin ‘Kripto Vadisi’ Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Vergi Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

0

İsviçre’nin Zug kantonu, kripto paralar ile ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı. Kanton, geçtiğimiz Eylül ayında kripto paralar ile vergi ödemesi periyodu başlatacağını duyurmuştu.

İsviçre’nin “Kripto Vadisi” Zug, başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) ve başkan altcoin Ethereum (ETH) ile vergi ödemesi kabul etmeye başladı. Vatandaşlardan kripto para ünitesinde toplanan vergi ödemeleri, Isviçre merkezli şirket Bitcoin Suisse tarafından İsviçre Frangına çevirilecek.

Sistem ise şu formda işliyor: Vatandaşlar öncelikle bir QR kodu taratıyor ve daha sonra ise tercih ettikleri kripto para cüzdanından ödeme gerçekleştiriyor. Vatandaşlar 100.000 CHF yani yaklaşık 110.000 dolara kadar olan vergi ödemelerini bu yolla gerçekleştirebilecek.

İsviçre kenti Zug, 2016’dan bu yana vergi ödemelerini Bitcoin olarak yapabiliyor. İsviçre’nin öbür kentleri Zermatt ve Chiasso da daha cüzi dengeli vergi ödemeleri için kripto para ünitesini destekliyor.

Bitcoin ve Ethereum’un hayli büyük kazanımlar elde ettiği bu günlerde, kaç vatandaşın vergi ödemelerini kripto para olarak yapacağı ise şimdilik bilinmiyor. Yayın saati itibariyle önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) 51.579 dolardan, başkan altcoin Ethereum ise 1.906 dolardan süreç görüyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x