Joe Biden’ın 1.9 Trilyon Dolarlık Destek Paketi, Senato’da Kabul Edildi

0

ABD Lideri Joe Biden’ın COVID-19 süreci kapsamında istemiş olduğu 1.9 trilyon dolarlık takviye paketi, senatoda yapılan oylama sonucu kabul edildi.

Biden hükümetinin tasarısı, Senato Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerin akabinde 49’a karşı 50 oy ile kabul edilmiş oldu.

Bu paketin kabul edilmesiyle, ABD’li vatandaşlara 1400 dolarlık bir yardım yapılacağı söz ediliyor. Ayrıyeten işsizlik yardımının da Eylül ayına kadar uzatılacağı belirtiliyor.

1.9 trilyon dolarlık bu paketin, koronavirüs aşıları, testleri, okulların açılması ismine yapılacak olan çeşitli masraflar ve güç durumda olan kesimlere yarar sağlayacağı tabir ediliyor.

Hatırlanacağı üzere pandemi sürecinin başlamasından bugüne dek, merkez bankalarının denetimsiz bir biçimde sıcak para piyasaya sürmesi, fiat para ünitelerinin değerli ölçüde paha kaybetmesine yol açmıştı. Bu gelişmelerin akabinde, kurumsal firmalar doların paha kaybetmesi ile birlikte Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaya başlamışlar ve boğa koşusunun başlamasını sağlamışlardı. 1.9 trilyon dolarlık paketin, dolar üzerinden nasıl bir tesir yaratacağı merakla bekleniyor.

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x