JP Morgan anketine nazaran Bitcoin’de ‘balon’ kaygısı var

0

JP Morgan sayısal araştırma ünitesinin hazırladığı ankete nazaran, kripto paralar ve yeşil teknolojiler en fazla balon kaygısı duyulan varlıklar.

Ankete katılanların yüzde 58’i kripto paralar ile ilgili telaşlı olduklarını belirtirken ikinci sıradaysa yüzde 29 ile elektrikli otomobil ve yeşil teknolojiler geliyor. JP Morgan’ın hazırladığı ankete 1.500 farklı kurumdan 3.400 kişinin katıldığı belirtiliyor.

JP Morgan stratejistleri daha evvel yayımladıkları bir notta, fiyat dalgalanmaları azalmadığı takdirde en büyük kripto paranın şu anki fiyatlardan süreç görmeye devam etmesinin sürdürülebilir olmadığını belirtmişlerdi.

Stratejistler, Bitcoin’in piyasa bedelinin son 5 ayda 700 milyar dolar artış gösterdiğini ancak bunun yalnızca 11 milyar dolarlık kısmının kurumsal yatırımcılardan geldiğini vurgulamıştı

Hudutlu arz ve ferdî talebin fiyatları tekrar de üst itebileceğini belirten stratejistler, “Ocak ayından bu yana yaşanan yükselişler daha çok spekülatif akımlardan daha çok etkilendi.” diye eklemişti.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x