JP Morgan: Bitcoin’in (BTC) Volatilitesinin Azalması, Kurumsal Yatırımcıları Çekebilir

0

JP Morgan analistleri, Bitcoin’in (BTC) volatilitesinin azalması durumunda, kurumsal yatırımcıların daha fazla Bitcoin almak için atak yapacaklarını düşünüyor. Banka, daha istikrarlı bir Bitcoin’in daha fazla kurumsal yatırımcı çekebileceğine inanıyor.

Bloomberg geçtiğimiz gün, JP Morgan’ın Bitcoin‘in son zamanlardaki istikrarlı gidişatını kurumsal alıcılar için potansiyel bir katalizör olarak tanımladığı bir raporun detaylarını yayınladı. Ünlü bankanın stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou hususla ilgili şunları kaleme aldı:

“Bize nazaran Bitcoin dalgalanmasının daha olağan düzeylere gelmesi, muhtemelen kurumsal ilginin ileriye dönük olarak canlandırılmasına yardımcı olacaktır.”

Rapor, Bitcoin’in üç aylık volatilitesinin Şubat ayında %90 ve üzerindeki düzeylerden %86’ya gerilediği, altı aylık ölçütün ise %73 olduğu kaydedildi.

JP Morgan’a nazaran, varlığın oynak yapısı, yatırım riski kuşkuları arttırarak, kimi kurumların vazgeçmesine sebep oldu. Buna ek olarak Bitcoin’e olan ilginin altın piyasasını etkilediği de belirtildi. Rapor, Bitcoin fonlarına 7 milyar doların girdiğini, altını takip eden borsa yatırım fonlarından ise 20 milyar dolarlık çıkış yapıldığını gözler önüne serdi.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x