JPMorgan, Bitcoin (BTC) Hakkındaki Karışık Düşüncelerini Sürdürüyor

0

Önde gelen yatırım bankası JPMorgan, müşterileri için yeni bir not yayımladı. Yayımladığı notta önder kripto para ünitesi Bitcoin’in (BTC) yükselişi hakkında optimist olmakla birlikte, asıl büyük gelişmenin fintech ile bankalar ortasındaki savaş olacağını söyledi. Notta Bitcoin hakkında şu sözler yer aldı:

“Bitcoin‘in ‘alternatif’ bir para ünitesi olarak altınla rekabeti, Y nesli yatırımcıları kozmosunun daha kıymetli bir bileşeni haline geldikçe ve klâsik altın yerine ‘dijital altın’ tercihleri göz önüne alındığında muhtemelen devam edecektir.”

Ayrıyeten Y neslinin teknoloji ve kripto para üniteleri ortasındaki ilgiye dikkat çekildi. Büyük banklar, y nesli ve kripto para bağlantısını yaygın olarak kabul ediyor. Geçtiğimiz Kasım ayında BlackRock yöneticisi Rick Rieder şu tabirleri kullanmıştı:

“Y jenerasyonunun teknoloji ve kripto para ünitesi hassaslığı gerçek”

Bununla birlikte notta, Bitcoin’in büyük COVID-19 sonrası öyküsü olarak isimlendirilen şeyin sadece bir yan şov olduğu söz edildi:

“Fintech inovasyonu ve dijital para ünitelerine olan artan talep, çevrimiçi teşebbüslerin yükselişi ve dijital platformların kredi ve ödemelere genişlemesiyle birlikte gerçek bir Covid-19 kıssasıdır.”

Şirket, şu anda piyasa kıymeti 1 milyar doları aşan 58 fintech şirketi olduğunu ve bunların birçoklarının yakında bankalar ile bir savaşa gireceğini varsayım etti. Şirket ayrıyeten, kurumların Tesla’nın Bitcoin yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımı takip etme mümkünlüğünün düşük olduğunu düşünüyor.

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x