Kanada, Bir Haftadan Kısa Süre İçinde İkinci Bitcoin ETF’ini Onayladı

0

Ontario Menkul Değerler Komitesi, düzenleyicinin misal bir esere yeşil ışık yakmasından yalnızca günler sonra, ikinci bir Bitcoin ETF’ini onayladı. 16 Şubat tarihli bir dokümana nazaran, Evolve Funds Group Inc. Bitcoin ETF eserini listelemek üzere onay aldı. Eser, EBIT ve EBIT.U ticker’larıyla süreç yapmaya imkan tanıyacak.

Bir The Block haberine nazaran, Evolve Bitcoin ETF’i son onayı aldı ve Toronto Menkul Değerler Borsası’nda (TSX) listelenebilmesinin önü açıldı. Cidel Bank Canada’nın bir yan kuruluşu olan Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak belirlendi. Gemini da yeniden fonun yardımcı sorumlusu olarak hizmet veriyor.

Evolve, birinci onaylanmış EFT olan Purpose Bitcoin ETF’ye misal bir yol izledi. Purpose da Cidel ve Gemini’dan saklama konusunda yardım alıyor ve TSX’te alım satım için koşullu onay almış durumda. Yeniden Purpose ETF’inde olduğu üzere, EY denetçi olarak hizmet veriyor.

Evolve ETF listelendikten sonra, Nisan 2020’de birinci defa listelenen kapalı uçlu bir fon olan Bitcoin Fund da dahil olmak üzere, öteki Bitcoin eserleriyle birlikte süreç yapılabilecek.

ABD şimdi bir Bitcoin ETF’ine onay vermedi. Fakat kripto para savunucuları Ontario’un bu ataklarının, ufuktaki bir onaya işaret ediyor olabileceğini söylüyor.

Onay

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x