Koreli Yetkililer, Vergi Kaçakçılarını Tutukladı

0

Güney Kore’nın vergi kurumu NTS, kripto para ünitesi ile vergi kaçakçılığı yapan bireyler ile gayret etmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) ve başka kripto para ünitelerinin kullanımı artmaya devam ederken, Güney Kore’de vergilerden kaçmak ismine da kripto paraların kullanıldığı sav ediliyor. Gelen haberlere nazaran ülkenin vergi dairesinin yaptığı uğraş hayli olumlu sonuçlar veriyor.

Geçtiğimiz ay Güney Kore hükümeti, Bitcoin sermaye yararları üzerinden vergi alma kararını tamamladı. Artık Güney Kore’de dijital varlıktan vergi alınabilmesinin önü açılmış durumda. Yasa gelecek yıldan itibaren yürürlüğe girecek. Lakin bununla birlikte Kore sakinleri, kripto para kullanarak vergi kaçırma yoluna gittiler.

NTS ise bu planları alt etmiş görünüyor. Yapılan açıklama yöre 2400’den fazla Kore vatandaşı vergi kaçakçılığı sebebiyle tutuklandı. Bu şahısların toplamda 32.24 milyon dolarlık bir parayı sakladıkları tabir ediliyor.

Hatırlanacağı üzere kripto vergi yasasında 2.5 milyon won’un üzerinde para kazanan (yaklaşık 2300 dolar) bireyler %20 oranında vergi vermek durumundalar.

Kore,Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x