Kripto Para Borsası Coinbase, 77 Milyar Dolarlık Değerleme Aldı

0

Coinbase, halka arz edilmeye hazır ve Nasdaq’tan 77 milyar dolarlık değerleme Aldı. Geçen hafta pay başına 303 dolarla anlaşan Coinbase, NYSE sahibi ICE’tan daha büyük olacak.

Kripto para borsası Coinbase, 77 milyar dolarlık değerlemeyle birkaç ay içinde halka arz olacak.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan firma, pay başına 303 dolarla NASDAQ’a kote olacak. Bu da borsayı, New York Borsası sahibi Intercontinental Exchange’den daha kıymetli yapacak. Bir kaynak şu tabirleri kullandı:

“Haftalık olarak yapılan üçüncü süreç, cuma günü pay başına 303 dolardan kapandı. Birinci hafta 200 dolardı, ikinci hafta 301 dolar ve üçüncü hafta 303 dolara ulaştı. Şu an, bir nevi fiyat keşfi oluyor.”

Coinbase, bahisle alakalı açıklama yapmayı reddetti.

Coinbase, halka arz için tarih bekliyor. Şu anki satış, çalışanların ve yatırımcıların nakit almalarına imkan tanıyor. Borsaya kote olduktan sonra 254 milyon payın sürece açık olacağı firma, kimi kaynaklara nazaran halka arz olacak.

Coinbase’in IPO öncesi future kontratları, FTX piyasasında 386 dolardan süreç görüyor.

Coinbase Büyük Adımlar Atıyor

Coinbase’in halka arzı kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Bilhassa Bitcoin‘in (BTC) fiyatının 50.000 doları geçtiği düşünülürse, gelişmeler kripto para topluluğunda beklentileri artırdı.

Büyük beklentiler hesaba katıldığı vakit, şirketin tüm paylarının pahası çok daha farklı olabilir.

Lakin, Coinbase paylarının kayda kıymet ölçüde el değiştirdiği kimi kaynaklar tarafından açıklandı:

“Sadece belirli sayıda pay 300 dolardan el değiştirmiyor. Her hafta, onlarca milyon dolarlık süreç yapılıyor. Bu çok büyük bir ölçü.”

Dolar,Halka Arz

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x