Kripto para dünyası bir erkekler kulübü değildir

0

Net olan bir şey varsa o da bu bölümün yalnızca erkeklerin uzunluk gösterdiği, ataerkil bir yapıda olmadığıdır. Birçok bayan Bitcoin’e yatırım yaparken ve yapmaya hevesliyken, tekrar birçok başarılı bayan da dal firmalarındaki kıymetli rolleriyle ve liderlikleriyle bölümün gelişiminin itici gücü oluyor. Bunlardan biri de bölüme istikamet veren firmalardan olan Bitpanda.

Bitpanda’nın İrtibat ve Marka Küresel Lideri Ivis Buric, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü için yaptığı açıklamada “Kripto para bölümü bir erkekler kulübü değildir ve olmamalıdır” bildirisini verirken şu formda konuştu:

“Yapılan bir araştırma, üst seviye yönetici durumlarının teşebbüs sermayesi şirketlerinde %9’unu, özel sermaye şirketlerinde ise %6’sını bayan yöneticilerin oluşturduğunu ortaya koydu. Bu şirketlerde  sadece en üst seviye konumlarda bayan yöneticilere değil, birebir vakitte finans dalına yeni başlayanlara, ferdî finansını yönetmek ve daha fazla bilgi edinmek isteyenlere de yer yok üzere görünüyor. Lakin yer var. İşte ben Bitpanda’da tam da bu ayrımı ortadan kaldırmak için çalışıyorum.” 

“Kadınların başkan olmasını istiyoruz”

“Geleneksel olarak erkeklerin hükümran olduğu finans dünyasında, işleri aksine çevirmenin ve cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmanın mümkün olduğuna inanıyoruz” diyen Buriç sözlerini şöyle sürdürdü: Bayanlarla şahsî finansları, finansal planlama, iktisat ve kripto ile ilgili sohbetler başlatmak istiyoruz.  Yeni bir eser lanse edip, bunu pembeye boyayıp, bugünlük de işimizi yaptık demek istemiyoruz. Kendileri için düşünebilen, gerçek bayanlara hitap etmek istiyoruz. Çok uzun bir müddet boyunca, kültürel maniler ve yanlış yönlendiren klişeler, bayanları finans dünyasında etkin oyuncular olmaktan caydırdı. Bunu değiştirmek istiyoruz. Biz bayanların yalnızca tuttuğunu koparan, kendine güvenen bayanlar olmasını istemiyoruz; biz onların başkan olmalarını istiyoruz. Biz 21 yaşındaki bir öğrencinin piyasaların nasıl çalıştığını bilmesini istiyoruz. Biz çocuklarını büyütmek için çalışmamayı tercih etmiş 32 yaşındaki mesken bayanlarının fiyatlardaki dalgalanmanın nedenlerini anlamasını ve bir tasarruf/birikim planı oluşturabilmesini istiyoruz. Biz 51 yaşındaki bir avukatın emeklilik periyodunu Bitcoin ile planlarken keyif almasını istiyoruz. Mahzurlar olmadan.”

Ivis Buric, 2019 yılından bu yana Bitpanda’da İrtibat ve Marka Küresel Lideri olarak misyon yapıyor. Bitpanda’da çalışmaya başlamadan evvel, Rimac Automobili ve FOREO üzere küresel markalarda vazife alan Ivis birçok ödüllü çalışmaya liderlik etti. Liderlik görevlerindeyken, marka pazarlama kaynaklarının ve süreçlerinin planlanması ve güçlendirilmesi; markanın global pozisyonlandırılması ve marka stratejisinin tanımlanması üzere hususlardan sorumluydu. Yönetici olarak misyonu datalardan ve dijital teknolojilerden yararlanarak mevcut marka yapısını modernize etmek ve şirkete yaratıcı yenilikler getirmeyi içeriyor. Ivis, marka stratejisi, yaratıcılık ve bütünsel marka idaresi mevzularında uzman ve artık de Bitpanda markasını küresel pazara taşımaya ve kuvvetlendirmeye odaklanmış durumda.

 

Hibya Haber Ajansı

 Bayan,Marka,Yön,Sektör

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x