Kripto paralarda Visa rallisi

0

Bitcoin, Visa ve Microsoft’tan gelen haberler sonrasında son iki haftadaki en büyük yükselişle yine 58 bin doların üzerini gördü.

Microsoft, cumartesi günü merkeziyetsiz kimlik platformu ION’un Bitcoin blokzincir sistemi üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Böylelikle, ION’un merkeziyetsiz kimlik belirleyicisi çevrimiçi kimlikleri eşleştirmek için Bitcoin’in blokzincirini kullanacak.

Visa ise ödeme ağı sistemindeki hesap kapatma süreçlerinde sabit bir kripto para olan USD Coin’i (USDC) kullanacağını açıkladı. Crypto.com ile ortak bir pilot program başlattıklarını duyuran Visa, ortaklarına gelecek yıl daha fazla seçenek sunmayı umduklarını belirtti.

Bitcoin, haberler ile birlikte pazartesi günü yüzde 6’dan fazla yükselişle 58 bin 299 dolar düzeyini gördükten sonra 57 bin 900 dolar civarında seyrediyor.

Kripto para piyasası da Bitcoin’deki yükselişten takviye buldu. Ethereum güniçerisinde yüzde 5’ten fazla yükselişte 1.759 dolar düzeyine ulaşırken Litecoin neredeyse yüzde 8 yükselişe 194 dolar civarında seyrediyor. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi ise gün içerisinde yüzde 6,3 yükseliş kaydetti.

 Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x