Kripto Parayla Çiğ Köfte Satan Adanalı Esnaf, Elon Musk’ı Davet Etti

0

Adana’da kripto para üniteleriyle ödeme almaya başlayan bir çiğ köfteci, dükkanına Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı davet etti.

Adana’da çiğ köfte ustası olan 26 yaşındaki Ömer Güler, dükkanında artık kripto para ile satış yapmaya başladı. Güler, dünyanın en varlıklı adamlarından birisi olan Elon Musk’un, Tesla’nın bundan sonra Bitcoin ile ödeme alacağını duyurmasının akabinde bu haberin çok ilgisini çektiğini belirterek, Musk’ı çiğ köfte yemeye Adana’ya davet etti.

Adanalı çiğ köfteci Ömer Güler, şu tabirleri kullandı:

“Buradan Elon Musk’a sesleniyorum. Kendisini Adana’ya kripto para ödeme seçeneği ile çiğ köfte yemeye davet ediyorum.”

Beşerler İlgi Gösteriyor

Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran çiğ köfteci Güler, kripto paranın son vakitlerde bilhassa gençler ortasında ilgiyle karşılandığını ve Türkiye’de bu mevzuya eğilimin yüksek olduğunu kaydetti. Bu durumu kıymetlendirmek istediğini belirten Güler, öncelikle kripto para karşılığında nasıl satış yapacağını araştırdığını söyledi. Güler, daha sonra şu sözleri kullandı:

“Yöntemi öğrendikten sonra sistemi kurduk. Müşterilerimizin de güzeline gitti. Banka kartlarından daha süratli bir süreç oluyor. Hangi ünitede ödeme yapacağını soruyoruz ve karekod sistemiyle otomatik ödeme alıyoruz. Akabinde fişimizi kesip müşterimize teslim ediyoruz. Tabi şaşıranlar, ‘Nasıl ödeniyor? Kripto para nedir?’ diye soranlar da oluyor. Esnaf arkadaşların da ilgisini çekti. Ben çiğ köfteci olarak başladım ancak eminim ki ileride bakkal, manav, kasap hülasa her yerde bu ödeme seçeneği olacak.”

Hatırlarsınız, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin farklı kentlerinde esnafların Bitcoin ve öteki kripto paralar karşılığında satışlar yaptığına dair haberleri sizlerle paylaşmıştık. Bu haberlerimiz ise şu biçimdeydi:

  • Kahramanmaraş’ta Avalanche (AVAX) ile Çiğ Köfte Satışı Başladı
  • Kahramanmaraş’ta Yaşayan Bayan Teşebbüsçü, Bitcoin (BTC) Karşılığında Gözleme Satıyor
  • Yalova’da Bir Esnaf Ödemeleri Bitcoin (BTC) Olarak Alıyor
  • Türkiye’de Kripto Parayla Satış Yapanlar Çoğalıyor! Artık de Kripto Parayla Tost Periyodu Başladı
  • Çanakkale’de Bir İşletme, Bitcoin (BTC) Karşılığında Kumpir Satıyor
  • Ordu’da Bir Pazarcı Dogecoin (DOGE) ile Satış Yapıyor!

Ödeme,Satış,Güler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x