Kripto Ticaret Hacmi, Güney Kore Ulusal Borsasını Geçti

0

Güney Kore’de kripto para ismine epey değerli bir gelişme yaşandı. Gelen haberlere nazaran ülkedeki kripto para ticaret hacmi, Güney Kore Ulusal Borsası’nı geçti.

Hankyung’un haberine nazaran, Güney Kore’deki kripto para borsalarında yapılan süreçler, ulusal borsadaki süreç oranlarının üzerine çıktı. Güney Kore’deki dört büyük kripto para borsası olan Upbit, Bithumb, Coinone ve Kobit’teki süreç ölçüsünün toplamı 14.6 milyar doları buldu.

Kripto paraların 14.6 milyar dolarlık süreç ölçüsü, bin kadar küçük ve orta ölçekli teşebbüsün yer aldığı KOSDAQ’ı ve pay senedi endeksi olan KOSPI endeksini geride bıraktı. KOSDAQ’ın süreç ölçüsü 10 milyar dolarken, KOSPI’de ise 14.5 milyar dolardı.

Kripto para piyasasının bu derece yükselişe geçmesinin en kıymetli sebebi, Bitcoin’in (BTC) 60 bin dolarlık hududu geride bırakması oldu. Bilhassa COVID-19 sebebiyle merkez bankalarının denetimsiz bir biçimde para basması da, şahısların ve kurumların Bitcoin’e yönelmesini hızlandıran bir faktör oldu.

Güney Kore’de kripto paralara olan ilgi son derece artmış durumda. Güney Kore hükümetinin, blockchain teknolojileri konusunda çalışmalar yaptığı biliniyor.

Güney Kore,İşlem

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x