Latin Amerika’nın İlk Bitcoin (BTC) ETF’i Onaylandı

0

Brezilya, ABD’yi geride bırakarak dünyada Bitcoin ETF’yi onaylayan ikinci ülke oldu. Brezilya Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (CVM), Latin Amerika’daki birinci Bitcoin borsa yatırım fonuna yeşil ışık yaktı.

QR Capital’ın Bitcoin ETF’si, Sao Paulo’da bulunan trilyon dolarlık B3 borsasında QBTC11 borsasında süreç görecek. Günlük olarak net varlık pahasını (NAV) belirlemek için son derece saygın kripto para ünitesi karşılaştırması olan CME CF Bitcoin Referans Oranı kullanılacak.

Birinci Bitcoin ETF’i 1 Milyar Doları Aştı

CVM kararının kıymetini vurgulamak için QR Capital, bunun dünyadaki dördüncü Bitcoin ETF’si olduğundan bahsediyor. Brezilya, üç tanesi bu yılın başlarında Kanada’da başlatıldıktan sonra ETF’i onaylayan ikinci ülke oldu.

Çeşidinin birinci örneği olan Bitcoin ETF, Şubat ayında patlayıcı bir formda piyasaya sürüldü. AUM olarak şimdiden 1 milyar doları aştı.

ABD’de Saat İşliyor

Bitcoin, ABD’deki 5 trilyon dolarlık ETF pazarından şimdi bir modül alamadı. Bu yılın başlarında, VanEck, NYDIG ve WisdomTree Investments tekliflerini ABD SEC’e sundu.

Bu haftanın başlarında, düzenleyici VanEck’in artık Federal Sicil’de bulunabilecek başvurusunu resmen kabul etti. SEC’in 9 Nisan’a kadar sürecek yorum devrinden sonra Mayıs ayı başlarında birinci kararını vermesi bekleniyor.

Etf

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x