Mark Cuban’a Göre DeFi, İnternetin İlk Günlerindeki Haline Benziyor

0

Milyarder teşebbüsçü Mark Cuban’a nazaran merkeziyetsiz finans (DeFi), 90’lı yılların internet patlamasıyla birebir basamakta.

The Defiant podcastine verdiği röportajda Cuban, teknolojilerin halk tarafından kullanılmadan evvel yıllarca var olduğunu söyledi:

“Bana nazaran DeFi olgunlaşmaya başladı. Uygulamaları görmeye başladık. Eşsiz tokenları (NFT) görüyoruz ve ne kadar sattığı, piyasa bedelleri değil, insanların uygulamalar üzerinden çok daha rahat olduğunu görüyoruz. bu bana 90’lı yılların ortasını hatırlattı. Çoğunlukla üniversitelerde ve blockchainde neler olduğuyla bağlantılı.”

Podcast takımı, Ethereum (ETH) ve akıllı kontratların internetin birinci günlerine benzediğini hatırlattı. Ethereum’da gas fiyatlarına dikkat çeken Cuban, akıllı kontratların özel bir şey başlattığını tabir etti.

“Şu an süreç fiyatları eza oluşturuyor. Çok absürt düzeyde. Hiçbir şey yapamazsınız. Ve bu yüzden birçok insan farklı blockchain platformlarına kaydı. Hatta özel blockchain platformlarına yönelme güzelce arttı.

Akıllı kontratlar ve blockchain bana internetin eski günlerini ve HTML ve JavaScript’in network tesirini hatırlatıyor. Evvelce JavaScript ve HTML’le birlikte çok fazla işyeri yaratırdınız.”

Bitcoin’e (BTC) gelince, Cuban hâlâ enflasyona karşı korumadığını düşünüyor:

“Bitcoin’in şu ana kadar enflasyona karşı muhafaza sağladığıyla alakalı ispat yok. Şu an altın savunucuları ve Arjantin halkı için umutları var zira paraları çöktüğü vakit halk ticaret süreç için emtia kullandı. Birtakım beşerler altının inançlı liman olduğunu söylüyor, lakin bu daha çok açıklamada kalıyor.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x