Merkeziyetsiz Borsa Hacimleri Büyük Bir Farkla Rekor Kırdı

0

Dune Analytics’ten alınan datalara nazaran, merkeziyetsiz borsalardaki Ocak ayı süreç hacmi, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 50 milyar doları aşarak, Eylül 2020’deki 26 milyar dolarlık evvelki rekorunu büyük bir fark ile geride bıraktı. Aralık 2020’deki 23.5 milyar dolar olan toplam hacim, Ocak 2021 itibariyle 55.8 milyar dolara ulaştı.

Messari’de merkeziyetsiz finans (DeFi) analisti Jack Purdy’ye nazaran, bu yeni alım satım platformlarının hacmi, “kişiler kripto-yerel bir ortamda süreç yapmayı giderek daha fazla tercih ettikçe” büyümeye devam ediyor. Purdy CoinDesk’e “bu, daha likit hale geldikçe ve kullanıcı tecrübesi merkezi platformlara rakip olacak halde geliştikçe muhtemelen devam edecek” dedi.

Kaynak: CoinDesk

Uniswap, bu kategorideki toplam hacmin %45’inden fazlasını temsil etti ve Ocak ayında 25.9 milyar dolarlık bir süreç hacmi gördü. Uniswap’ın dikkat çeken rakibi Sushiswap ise, geçen ay 12.2 milyar dolar ile toplam hacmin yaklaşık %22’sini temsil etti.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x