Miami ABD’nin En Büyük Bitcoin (BTC) Merkezi Haline Geldi! Çalışanlara Bitcoin ile Ödeme Yapılması Resmileşti

0

Miami Kent Kurulu, Belediye Lideri Francis Suarez tarafından önerilen ve belediye çalışanlarının Bitcoin (BTC) ile ödeme almasına müsaade veren bir kararı kabul etti. Karar kuruldan muvaffakiyetle geçti.

Miami çalışanları, maaşlarının bir kısmını ya da maaşlarının tamamını dünyanın en büyük kripto para ünitesinde alabilecekler. Üstelik Miami sakinleri, Florida’nın en büyük ikinci şehrininde fiyat ve vergileri Bitcoin ile ödeme imkanı bulacak.

Suarez görüntü iletisinde, Miami’yi “ileriye dönük bir kripto şehri” haline getirdikleri için kurul üyelerine minnettarlığını lisana getirdi.

“Miami’de ileri giden, gelişen bir kent olmak mükemmel ve kuruldaki meslektaşlarıma bunun olmasına müsaade verdikleri için teşekkür etmek istiyorum.”

Suarez’in Bitcoin baskısı, büyük teknoloji şirketleri San Francisco’dan kaçarken Miami’yi bir sonraki Silikon Vadisi’ne dönüştürme uğraşının bir modülü. Suarez’e nazaran Miami, gelecekte hazine rezervlerini de Bitcoin’e yatırabilir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x