Miami Belediye Başkanı, Bitcoin (BTC) Ödeme Seçeneklerini Araştırıyor

0

Miami Belediye Lideri Francis Suarez, Bitcoin’in (BTC) kullanım örneklerini genişletme önerisi hakkında olumlu geri bildirimler aldığını söyledi.

Fox Business ile yapmış olduğu röportajda konuşan Suarez, konut sakinlerinin vergilerini Bitcoin ile ödemelerine ve belediye çalışanlarının maaşlarını Bitcoin cinsinden almalarına imkan tanıyan teklifine verilen cevabın son derece olumlu olduğunu söylüyor. 

Suarez, şimdiye kadar öteki belediye liderlerinin da Miami’nin izlediği siyasete benzeri bir siyaset yürütmek istediklerini tabir ediyor:

“Gelen yansıların ezici bir çoğunlukla olumlu olduğunu söyleyebilirim. Bununla ilgili atmış olduğum tweet hayli fazla kişi tarafından görüntülendi. Bu evreden sonra ülkenin dört bir yanındaki belediye liderlerinden emsal şeyler yapmayı düşündüklerine dair telefon aldım.”

Suarez, Miami’de daha fazla kripto benimsenmesinin, kripto paraların artan popülaritesiyle ilgili olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten Suarez, kripto paraları benimsemenin, kentin marka bedeli açısından da değerli olabileceğini belirtiyor:

“Amerika’nın teknolojik açıdan en önde gelen kenti olmak istiyoruz. Teknoloji sırf bizim için değil, çocuklarımızın kuşağı için de çok kıymetli. Çocuklarımızın başarılı olabileceği, yüksek maaşlı işler üretebileceği cinsten bir iktisat modeli oluşturduğumuza emin olmak istiyoruz.

Bitcoin ve kripto para ünitelerinin ana akım olmasına yardımcı olabilmek için küçük adımlar atabiliriz. Bu kent için muazzam bir şey… Umarım Miami, ülkedeki en kripto dostu kent olacak.

Konuştuğum birtakım insanlara ve kripto para borsalarına nazaran, elinde kripto para barındıran on milyonlarca insan var. Miami kenti için yenilikçi olmanın, ileri görüşlü olmanın ve bunları çalışanlarına ve sakinlerine sunabilen birinci kent olmasının değerli olacağını düşündüm.”

Suarez

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x