Microsoft’un Kurucusu Bill Gates, Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Yatırımı Hakkında Konuştu

0

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’e nazaran, Tesla CEO’su Elon Musk kadar varlıklı ve “sofistike” değilseniz Bitcoin’e dokunmamalısınız. Dünyanın en güçlü dördüncü şahsı, Bloomberg ile röportajında ​​şu sözleri kullandı:

“Elon’ın tonlarca parası var ve çok bilgili. Bitcoin’inin rastgele bir biçimde yükselip alçalacağından endişelenmiyor […] Genel fikrim şu olurdu … Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız.”

Gates, “bu çılgınlıklara kapılmak” için çok fazla parası olmayan beşerler için endişeleniyor.

“İzlenebiliyorsa İyidir”

Milyarder hayırsever, geçtiğimiz günlerde Bitcoin konusunda “tarafsız” olduğunu açıklamıştı. En son röportajında Gates, çok fazla güç gerektirdiği ve geri dönüşü olmayan anonim süreçleri teşvik ettiği için Bitcoin konusunda optimist olmadığını söyledi. Gates, şayet izlenebilirse dijital paranın âlâ bir şey olduğunu argüman ediyor:

“Gates Vakfı dijital para ünitesi açısından çok şey yapıyor, fakat bunlar kimin süreç yaptığını görebildiğiniz şeylerdi. Münasebetiyle dijital para uygun bir şeydir.”

Gates, dijital paranın en yoksul ülkelere dahi ulaşacağını kestirim ediyor.

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x