MicroStrategy CEO’suna Göre SpaceX, Bitcoin’in (BTC) Faydalarını Araştırıyor

0

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, SpaceX’in Bitcoin’i (BTC) bilançosuna eklemenin faydalarını araştırdığını söyledi.

Saylor, katıldığı bir programda Dr. Saifedean Ammous’a, SpaceX’in temsilcilerinin, MicroStrategy’nin düzenlediği son Bitcoin (BTC) doruğunda temsil edilen 7000 şirket ortasında olduğunu söyledi:

“Orada SpaceX’ten beşerler vardı. Elon Musk’ın birtakım şirketlerinden beşerler vardı. Orada Maraton’dan beşerler vardı. Bekledikleriniz oradaydı, ancak elbette bir sürü özel şirket var ve çok sayıda kamu şirketi, muhasebeci ve pusuda bekleyen CFO’lar vardı. Kimileri, iddia edebileceğiniz üzere, hassas bir bahis olduğu için isimlerinin anılmasını istemiyor.”

Bilindiği üzere dünyanın en varlıklı insanlarından birisi olan Elon Musk, hem uzay nakliyeciliği hizmetleri şirketi SpaceX’in hem de elektrikli araba devi Tesla’nın CEO’su.

Geçtiğimiz günlerde Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra bu ayın başlarında büyük ses getirmişti. Saylor, Bitcoin’in şirketleri gelecekteki enflasyondan kurtarabileceğine ve ihtilal niteliğinde ve üstün bir nakdî ağa bağlanmalarına müsaade verebileceğine inandığını söylüyor.

MicroStrategy CEO’su ayrıyeten kripto para ünitesinin beklentilerin üzerine çıkabileceğine ve “Google yahut Facebook’tan yüz kat daha büyük olabileceğine” inanıyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x