MoneyGram, Ripple (XRP) Olmadan Finansal Açıdan Sıkıntıda

0

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) davası nedeniyle Ripple (XRP) ile iş birliğine orta veren MoneyGram, Wall Street Journal’ın haberine nazaran emniyetli bir gelir kaynağı bulmada eza çekiyor.

MoneyGram CFO’su Lary Angelilli, iki şirketin alternatiflere baktığını söyledi. Bu hafta, para transfer firmasının payları %40 geriledi.

Biraz Vakit Alabilir

22 Şubat’ta Ripple aktivitelerini engelleyen MoneyGram, ABD Menkul Değerler Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açmasından dolayı bu türlü bir karar aldı. Bilindiği üzere bu davadan dolayı birçok kripto para borsası ve platformu da XRP’yi büsbütün ya da süreksiz olarak listeden çıkarmıştı. Ayrıyeten piyasa geliştirme fiyatlarını kabul etmeyi durdurdu.

U.Today’in haberine nazaran MoneyGram’ın Ripple’la iş birliğinin devam etmesi bekleniyor lakin bu SEC davasında çıkacak sonuca bağlı.

Angelilli, XRP satışının engellenmesinde sorun olmadığını, lakin davanın uzun sürebileceğini söyledi:

“Eğer davayla alakalı sonuç olursa, bilhassa Ripple davayı kazanırsa sorun yok, ancak bu uzun sürebilir.”

Pazarlama Atağı

JMP Menkul Değerlerden David Scharf, Ripple Moneygram’e likidite platformu için ödeme yapmasının pazarlama atılımı olduğunu söyledi.

Ripple’dan 38 milyon dolarlık piyasa geliştirme fiyatı, MoneyGram’in EBITDA gelirlerinin %15’ini oluşturuyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirket ortaklarına teşvik ödemelerini savundu:

“Bazı müşterilere likidite platformlarını kullanmak için teşvik verdik. Her ödeme ağı kendisine has teşvikleri kullanıyor.”

Dava,Moneygram

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x