Müracaatlar için son tarih 5 Mart

0

Türkiye’nin önder kripto para süreç platformu Paribu, Türkiye’nin blokzincir teknolojisinin üreticisi olması gayesiyle hayata geçirdiği Paribu Hub ile ekosisteme katkı sağlamaya devam ediyor. Paribu Hub birinci proje takviyesini “Blockchain Startup Challenge”ta yarışarak dereceye giren start-up’lara verecek.

Paribu Hub ve Hackquarters iş birliğiyle gerçekleştirilen ve blokzincir tabanlı yazılım tahlilleri geliştiren start-up projelerinin yarışacağı “Blockchain Start-up Challenge”a müracaatlar için son tarih 5 Mart 2021. “Blockchain Startup Challenge”a başvuran start-up’lar ortasından ön elemeler ise 9 Mart’ta tamamlanacak.

İştirakçiler “Wallets”, “Digital Asset Management” ve “Blockchain Infrastructure” kategorilerinde pahalandırılacak. Küresel ve yerli start-up’lar bu kategorilere uygun olacak formda, kripto para saklamadan transfer etmeye, akıllı kontratlardan token depolamaya farklı alanlardaki projeleriyle yarışacak. 17 Mart 2021’deki finalde seçilecek üç start-up’a proje geliştirme, iş birliği ve yatırım fırsatı sunulacak.

Paribu Hub eğitim iş birliklerini sürdürüyor

Blokzincir alanında kendini yetiştirmek isteyenler için iş birlikleriyle sertifikalı eğitimler düzenleyen Paribu Hub gençlere istihdam sağlamak üzere bir dizi çalışma yapmaya devam ediyor.

Paribu Hub’ın bir öteki blokzincir eğitimi olan ve Kadir Has Üniversitesi Ömür Uzunluğu Eğitim Akademisi iş birliğiyle gerçekleştireceği “Blockchain Geliştirici Sertifika Programı” 6 Mart-17 Nisan ortasında her cumartesi online gerçekleştirecek. İsmail Hakkı Polat, Tansel Kaya ve Şen Ferhat’ın eğitim vereceği Paribu’nun da burs imkanı sağlayarak dayanak verdiği programa 250 müracaat yapıldı.

Paribu Hub ve İhtilal Danyal Akademi iş birliğiyle düzenlenen ve iki haftada bir devam eden “Para Tarihçesi ve Kripto Para Temelleri” eğitimine 180 kişi başvurdu. Eğitim programı kapsamında İhtilal Danyal, blokzincir teknolojisi ve kripto paraların gelişim süreçleri ile kavramsal ve teknik altyapılarını kapsamlı halde ele alırken, Paribu blockzincir konusunda kendini geliştirmek isteyen iştirakçilere burs imkanı da sunuyor.

Hibya Haber Ajansı

 İş,Start-Up,Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x