Musk’tan Tesla’da Bitcoin’e özel yeni unvan

0

Tesla’nın ABD’deki piyasa regülatörü SEC’e yaptığı bildiride, Elon Musk’ın unvanına ‘Tesla’nın Tekno Kralı’ (Technoking of Tesla) eklenirken şirketin CFO’su Zach Kirkhorn’un unvanlarında biriyse ‘Koinlerin Efendisi’ (Master of Coins) oldu.

Şirket yapılan değişikliklere karşın Elon Musk’ın CEO’luk misyonunu ve Zach Kirkhorn’un CFO’luk vazifesini sürdüreceğini belirtti.

Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar dolar pahasında Bitcoin ekleyen Elon Musk, kripto paraya olan kurumsal ilginin de fitilini ateşlemişti.

Musk sonrasında Goldman Sachs, kurumlardan gelen talep üzerine kripto para ünitesini yine kuracağını açıklarken, petrol milyarderi Kjell Inge Rokke de Seetee isimli yeni bir teşebbüsle Bitcoin ve öbür kripto paralara yatırım yapacağını duyurmuştu.

Dünyanın en varlıklı üçüncü insanı, Microsoft’un işvereni Bill Gates Bitcoin taraftarı olmadığını belirterek, “”Elon’ın çok parası var ve çok istikametli biri. Onun Bitcoinlerinin aşağı ya da üst gitmesi beni endişelendirmiyor. Şayet Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız.” demişti.

 Para,Elon

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x