Müzisyen Aphex Twin, NFT’sini 130.000 Dolara Sattı

0

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Aphex Twin, NFT olarak yeni bir kesim yayınladı. Modül, 130.000 dolardan alıcı buldu. Sanatçı, satıştan elde edilen geliri etrafın korunmasına yönelik projeler ile değerlendirmeyi planlıyor.

Aphex Twin Artık Ethereum’da

Aphex Twin’den Richard D. James de NFT patlamasına katıldı. Aphex Twin olarak bilinen öncü müzisyen, müziğinin tokenize edilmiş bir modülünü 130.000 dolara sattı.

James, parçayı Ethereum‘da NFT olarak bastırdı ve akabinde Cumartesi gecesi NFT uygulaması Foundation’da 24 saatlik bir açık artırma olarak satışa çıkardı. Açık artırma, Pazar günü 129.178,08 dolar pahasındaki 72 ETH ile kapandı. Kazanan teklif, artoninternet isimli bir kullanıcıdan geldi.

Kaynak: Foundation

James, açık artırmaya çıkardığı “/afx/weirdcore.” başlıklı modülünü Twitter üzerinden duyurdu. NFT ayrıyeten James’in uzun müddettir birlikte çalıştığı Weirdcore’un görüntü klibini de içeriyor.

Müzisyen, gelirin bir kısmını ağaç dikimi ve permakültür projelerine bağış yapmak yahut bunları direkt kendileri yapmak için kullanılacağını doğruladı. 

Kesim,Nft

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x