“Nakamoto’nun Bitcoin’lerini satması piyasayı istikrarsızlaştırabilir”

0

Kripto para piyasası için Tesla işvereni Elon Musk’ın açıklamaları bir risk olarak tanımlanırken, halka arz başvurusu yapan kripto para Borsası Coinbase Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’yu bir risk ögesi olarak tanımladı.

Halka arza ait yayınlanan müracaat evraklarında gizemli yaratıcının ortaya çıkması durumunda Bitcoin fiyatlarının gerileyebileceği belirtildi. Bunun yanında dokümanlarda Nakamoto’nun 1 milyonun üzerinde olduğu kestirim edilen Bitcoin portföyünü elden çıkarması mümkünlüğü da risk ögesi olarak belirtildi. Gizemli yaratıcının elindeki Bitcoin’leri çıkarmasının piyasayı istikrarsızlaştırabiliceği uyarısı da yapıldı. Nakamoto’nun elindeki Bitcoin’lerin piyasanın yüzde 5’ini oluşturduğu hesaplanıyor.

Coinbase halka açılmayı planlıyor

Coinbase Küresel Inc., SEC’e halka arz başvurusu yaptığını açıklamıştı.

Coinbase, 2018’de Tiger Küresel Management tarafından yönetilen fonlama çeşidinden 8 milyar dolardan fazla değerlemeyle çıkmıştı. 2012’de faaliyete geçen şirket, bu tıpta 500 milyon dolardan fazla fon elde etmişti. Coinbase, 100’den fazla ülkede 35 milyonu aşkın onaylı kullanıcısı olduğunu ve platformundaki varlık fiyatının 25 milyar doların üzerinde olduğunu belirtiyor.

MultiCoin Capital kurucusu Kyle Samani, halka arzın bölüm için “büyük bir olay” olacağını belirtti. Kendisi de Coinbase yatırımcısı olan Samani, halka arzın yatırımcılara “spesifik bir varlığa yatırım yapmadan kripto dalına yatırım yapmak için bir yol sunacağını” kaydetti.

 Halka Arz

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x