New York Başsavcısı, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

0

New York Başsavcısı Letitia James, kripto para yatırımcılarına, Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklama ile ihtarlarda bulundu.

Letitia James, yapmış olduğu açıklamada, kripto paraların risklerine dikkat çekti. James’e nazaran, dijital varlıklara yatırım yapmak pek ihtiyatlı bir seçenek değil.

James’in yayınladığı bu tweet, New York Başsavcılığı Ofisi’nin, kripto para konusunda kullanıcıları uyarmasının çabucak akabinde geldi.

New York Başsavcısı hususla ilgili şu sözleri kullandı:

DİJİTAL PARA ÜNİTELERİNE YATIRIM YAPMANIN BÜYÜK RİSKLERİ KELAM MEVZUSUDUR. bU NEDENLE TÜM NEW YORK’LULARI VE ÜLKE ÇAPINDAKİ TÜM YATIRIMCILARI BU İSTİKRARSIZ PAZARA YATIRIM YAPMANIN İNANÇLI OLMADIĞINI VE YIKICI KAYIPLARA NEDEN OLABİLECEĞİ KONUSUNDA UYARIYORUM.

kripto para ticaretini kolaylaştıran tüm kuruluşları uyarıyoruz. kurallara uymayacak olursanız, operasyonlarınızı durdurma konusunda tereddüt etmeyeceğiz.

James’in bu yorumları, açıkça Tether ve Bitfinex üzere kripto para şirketlerine gönderme içeriyordu. Geçtiğimiz günlerde Tether ve Bitfinex, para cezası ödeyerek mutabakat yoluna gitmişlerdi.

Yatırım,New

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x