NFT Pazar Yeri OpenSea, İşlem Ücretlerini Kaldırmak İçin Ethereum İkinci Katman Çözümü Entegre Edecek

0

NFT (non-fungible token) pazar yeri OpenSea, ikinci katman ölçeklendirme tahlili Immutable X’in kullanımını desteklemeyi planlıyor.

Basın açıklamasında yer alan bilgiye nazaran, OpenSea’nin Eser Lideri Nate Chastain, Immutable X’i OpenSea’ye entegre edilmesiyle kullanıcıların “Ethereum ağının güvenliğinden ödün vermeden gas fee (işlem ücreti) ödemek zorunda kalmadan bir ticaret deneyimi” yaşamasına imkan tanıyacağını söylüyor. Chastain ekledi:

“Bunu sadece mevcut Immutable X projelerini daha düzgün desteklemek için değil, birebir vakitte bu ölçeklendirme tahlilinden yararlanacak OpenSea’daki gelecekteki oyun geliştiricileri ve oyuncuları için de sunuyoruz.”

Immutable, Naspers Ventures, Galaxy Digital ve Apex Capital Partners üzere yatırımcılar tarafından desteklenen, daha erişilebilir ve problemsiz bir ticaret platformu oluşturmaya odaklanan Avustralya merkezli bir şirkettir.

Immutable X, Ethereum blokzincirindeki NFT’ler için anında ticaret onayı ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip birinci ikinci katman ölçeklendirme tahlilidir. Şirkete nazaran saniyede en az 9.000 süreç ve süreç fiyatı (gas fee) gerektirmez. Protokolün, geliştirme grubunun geçmiş yorumlarına dayanarak bu baharda hayata geçirilmesi bekleniyor.

İkinci katman tahlillerinin maksadı, bu bağlamda birinci katman ağı olarak bilinen Ethereum blokzinciri dışındaki süreçleri ele alarak uygulamaları ölçeklendirmeye yardımcı olmaktır. NFT’ler kapsamında, bu token’ların tabiatı, zincir üzerinde hareket etmelerini yahut ticaret yapmalarını kıymetli hale getirebilir. Esasen, ikinci katman tahlilleri oluşturan takımlar, bu basım ve ticaret süreçlerini daha ölçeklenebilir, daha süratli ve emniyetli hale getirmeye çalışıyor.

Dapper Labs’in Flow’u üzere NFT’ye mahsus eserler, Matic ve Ronin üzere yan zincirler, plazma kanalları ve durum kanalları dahil olmak üzere birkaç farklı tahlil tipi vardır. Immutable X, geçerlilik delillerini kullanan bir “ZK-rolls” olarak kabul edilir. Bu, bir kriptografik ispat zincir üzerinde kabul edildiğinde, kullanıcılar süreçlerin geçerli ve değişmez olduğuna dair anında onay alır.

Geliştirme haberi, OpenSea’nın a16z liderliğindeki bir finansman cinsinde 23 milyon dolar toplamasının çabucak akabinde geldi.

Tahlil,İşlem,Katman

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x