NFT Satışları Mart Ayında 200 Milyon Dolarla Rekor Kırdı! Son 12 Ayın Toplamından Fazla

0

NFT satışları, Mart ayında, son 12 ayın toplamından daha yüksek bir bedelle 200 milyon ABD doları fiyatıyla rekor kırdı. Kripto sanatı, NFT çılgınlığı devam ederken Mart ayı sayıları 200 milyon doların üzerinde rekor düzeylere ulaştı.

CryptoArt’ın bilgilerine nazaran, sadece Mart ayı için dijital sanat yapıtlarında 200 milyon doların üzerinde satış gerçekleşti. Bu sayı, data sağlayıcısına nazaran son 12 ayın toplamından fazla. Şubat ayı satışları 91 milyon dolar civarındaydı ve Ocak 12 milyon dolar civarıyla daha da düştü.

Nifty Gateway, 140 milyon dolar ile satışlar açısından en büyük pazar yeri olurken, onu Mart ayı için yaklaşık 30 milyon dolarlık satışla SuperRare izledi.

Dijital sanat, modülün eşsiz özelliklerini ve blok zincirindeki sahibini doğrulayan, değiştirilemez token (NFT) ismi verilen bir şey tarafından kriptografik olarak doğrulanır.

Nedir Tüm Bu NFT Heyecanı?

2020 merkezi olmayan finans (DeFi) yılı olduysa, 2021 de NFT’ler için mükemmel bir yıl olacağa benziyor. Spor yıldızlarından müzisyenlere kadar birçok ünlünün eşsiz koleksiyonlar üretmesine imkan sağlayan NFT’ler fanlarla ortalarında daha güzel bir bağ kurulmasına da yol açıyor. Bunlar büyük ölçüde, blok zincirindeki eşsiz yahut değiştirilemez varlıkları tanımlayan ERC-721 isimli bir Ethereum standardına dayanıyor. Dijital sanattan sanal toprağa, oyun öğelerine, müziğe ve hatta araçlar yahut emlak üzere klasik varlıklara kadar her şeyi temsil edebilirler.

Ethereum tabanlı CryptoKitties, Aralık 2017’de ağı durma noktasına getirecek kadar ilgi gören birinci gerçek NFT koleksiyonuydu. O vakitten beri yüzlercesi ortaya çıktı ve kimileri dijital müzayedelerde büyük meblağlar elde etti.

Nft,Satış

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x