Norveç’in Bitcoin’i (BTC) Onaylamamasının Nedenleri Ne?

0

Son vakitlerde az nakit kullanımı nedeniyle “en nakitsiz toplum” olarak bilinen Norveç, Bitcoin‘in (BTC) benimsenmesine müsaade vermek için ivedi etmiyor, işte nedenleri.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Norveç “en nakitsiz” toplum olmasına karşın, lokal merkez bankasının yöneticisi Bitcoin’i fiat’a alternatif olarak onaylamıyor.

Oystein Olsen’in Bitcoin’i Reddetmesinin 3 Nedeni

Norveç merkez bankası lideri Oystein Olsen, Bitcoin’in merkez bankalarının denetimi altında olmadığı için prestiji para ünitelerini çıkarmasının imkansız olduğuna inanıyor.

Lider üç nedenden ötürü Bitcoin’i para olarak reddediyor. Bir ve ikinci sebep olarak önder kripto para ünitesinin ağır güç tüketimine ve kıymetli olmasına vurgu yapıyor. Olsen, üçüncü neden olarak ise Bitcoin’in istikrarını koruyamamasını gösteriyor.

Norveçli Petrol Milyarderi Bitcoin’i Kucaklıyor

Ancak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Norveçli petrol hükümdarı Kjell Inge Rokke, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in milyonlarca dolar bedelinde olabileceğini belirtmişti. Rokke’nin kuruluşu Aker ASA, 58 milyon dolar pahasında BTC satın alan bir kripto yatırım şirketi Seetee AS’yi kurdu ve böylelikle bu yıl Bitcoin’de kıymetli ölçüde fon ayıran diğer bir büyük şirket haline geldi.

Neden,Norveç

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x