Novogratz, Kurum ve Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin Beklediğini Söyledi

0

Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı her düşüşte, satın almak için bekleyen kurumların ve ferdi yatırımcıların olduğunu tabir etti.

Novogratz, yaşanan %10’luk düzeltmenin, Bitcoin’i Cuma günkü yerine geri getirdiği için çok da değerli olmadığını düşünüyor.

Novogratz, CNBC’de Squawk Box programında yaptığı konuşmada, son üç dört ay içerisinde Bitcoin’in tartışmasız bir varlık sınıfına dönüştüğünü söz etti. Bu sebeple her bankanın bilançosuna Bitcoin dahil etmeye çalıştığını ve kişisel yatırımcıların da buna ayak uydurduğunu söz etti.

“Bitcoin’de long durumda değilsen, short konumdasın.”

Novogratz’a nazaran 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinden yararlanacak olan Amerikalı gençlerin bir kısmı, bu parayı Bitcoin satın almak için kullanabilir.

Bitcoin Neden Düştü?

Novogratz’a nazaran Bitcoin’in son yükselişinin en büyük nedeni, ferdî yatırımcıların varlığa olan ilgisiydi. Düzeltme sebebine gelince şu tabirleri kullandı:

“Tek bir berbat öykü, tek gergin an ve akabinde herkes elindeki varlıkları satışa çıkarıyor.”

Novogratz yeniden de yaşanan %10’luk düzeltmenin çok da kıymetli olmadığını düşünüyor. Varlık düzeltmenin akabinde bile Cuma günkü düzeyine geri dönmüş durumda.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x