NYDIG Kurucusu MicroStrategy Konferansında Konuştu: Volatil Olan Bitcoin (BTC) Değil, Fiat Para Birimleri

0

NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Steven, MicroStrategy’nin Bitcoin Eğitim Konferansı’nda Bitcoin’in neden volatil olarak görülmemesi gerektiğini ve neden fiat para ünitelerinden üstün olduğunu açıkladı.

Bir CryptoPotato haberine nazaran Stevens, Bitcoin’in fiat para üniteleri karşısında, üniversite eğitimi ve gayrimenkul üzere harcamalarla karşılaştırıldığında volatil bir nitelik sergilemediğini düşünüyor. CEO ayrıyeten, şirketin idaresi altında olan BTC ölçüsünün 2021 sonuna kadar 25 milyar dolar pahasını aşabileceğini kestirim ettiğini açıkladı.

“Bitcoin’in En Dikkat Cazibeli Özelliği, Volatil Olmaması”

Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy ve şirketin CEO’su Michael Saylor, milyonlarca dolar kıymetinde Bitcoin (BTC) satın almasının akabinde, kripto para topluluğunun önde gelen simgelerinden biri haline geldi. Şirketin Bitcoin’e yönelik en son atağı ise bir eğitim konferansı oldu.

Dijital varlık odaklı finansal hizmetler sunan New York Digital Investment Group’un (NYDIG) kurucusu Ross Stevens da konferansta konuşma yapacak isimler ortasında yer aldı. Bitcoin’in (BTC) en çok hangi özelliğinin dikkatini çektiği sorulduğunda Steven “volatil olmaması” cevabını verdi. Epey tartışmalı görünen bu açıklamayı ise şu biçimde ayrıntılandırdı:

“Bitcoin volatil değil, fiat volatildir. Üniversite fiyatı prestiji para ünitesinde değişkendir. Fakat Bitcoin’de giderek daha ucuz hale geliyor. Birinci sınıf gayrimenkulün fiyatı prestiji para ünitesinde çok değişken -ancak Bitcoin’de giderek daha ucuz hale geliyor.”

Stevens ayrıyeten, birçok yükümlülüğün “fiat para ünitelerinde harikulâde derecede volatil olduğunu ve her birinin Bitcoin’de daha ucuz hale geldiğini” kelamlarına ekledi.

Paranın her vakit teknoloji manasına geldiğini vurgulayan CEO, tarih boyunca birçok farklı çeşitten para biçimin biri hakim para ünitesi oluncaya dek birlikte var olabildiğine dikkat çekti. Ona nazaran, Bitcoin’in fiat para ünitelerini geçmesiyle benzeri bir senaryo gerçekleşebilir.

NYDIG Maksatları

Stevens ayrıyeten, şirketin performansı ve gelecek amaçları hakkında da konuştu. Şirket, idaresi altında olan 6 milyar dolarlık Bitcoin’i 2021 yılına kadar dört katına çıkarabileceğine inanıyor. Şirketin bu projeksiyonunun altında ise, şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların giderek artan bir formda önder kripto para ünitesi Bitcoin’e ilgi göstermesi yatıyor.

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x