Pantera Capital Yöneticisi: DeFi Finansın Geleceğidir

0

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Lider Joey Krug, firmasının en son aylık haber bülteninde “DeFi’nin finansın geleceği olduğuna nasıl %99,9 oranında ikna olduğunu” açıkladı.

11 Şubat Perşembe günü yayınlanan Pantera Blockchain Letter’ın Şubat 2021 sayısında Krug, GameStop destanından ve vurguladığı meselelerin merkezi olmayan finans (DeFi) tarafından nasıl aşıldığından bahsetti:

“DeFi ile ilgili kusursuz olan şey, global olması, nispeten düşük fiyatlara (Ethereum ölçeklendikten sonra), herkes için şeffaf adil kurallara sahip olmasıdır. Hileli sistemden kurtulur ve hile yapılamayan ortak bir kamu altyapısı ile değiştirilir. Hiçbir komiteci, teminat ihtiyaçlarını karşılayamaz zira bekçi komitecisi yoktur. Takas odası yalnızca akıllı bir kontrattır. Her şey otomatik olduğundan ve akıllı kontratlarla gerçekleştiğinden, bir ticaret ya olur ya da olmaz. Süreciniz Ethereum’da onaylandıktan sonra, sonuncudur ve işte bu kadar. Ve bu sistemler global olduğundan, bunlara dünyanın her yerinden herkes erişebilir.

Krug daha sonra DeFi’nin finansın geleceği olduğuna ne zaman/nasıl ikna olduğunu açıkladı:

“Bir varlıktan başkasına ticaret yapmak istedim. Ethereum’da token olan bir kripto para birimim vardı. ABD piyasasında süreç yapmayan bir borsadan kripto para ünitesi almak için OTC’ye göndermek için dolara gereksinimim vardı. Merkezi olmayan bir borsa toplayıcı kullandım (siparişinizi düzinelerce merkezi olmayan token değişimine yönlendiren ve size en yeterli fiyatı veren bir site) ve bu birinci token’ı USDC için takas ettim. Aldığım fiyat, rastgele bir OTC masasının birebir ticaret için bana verdiği fiyattan daha uygundu.”

Krug, kanılarını şu tabirlerle sonlandırdı: “Normalde, evvel onu merkezi bir borsaya göndermem, bir müddet beklemem, takas etmem ve USDC’yi geri çekmem gerekirdi ki bu ekseriyetle biraz geri gelir. USDC’ye sahip olduğumda, USDC’yi bir OTC masasına gönderdim. OTC masası bana yeni token’ı satın aldı ve birkaç saat sonra bu blok zinciri için cüzdanıma gönderdi.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x