PayPal CFO’su, Şirketin Kripto Para Alımı Yapmayı Düşünmediğini Açıkladı

0

PayPal, kripto paraların potansiyeline inanmasına karşın nakdinin bir kısmını Bitcoin’e (BTC) dönüştürmeyi düşünmüyor.

PayPal, büyük ihtimalle Bitcoin alımı yapmayacak. Kurumlar tarafından kripto paralara ilgi duyulmasına karşın, finans şurası liderine (CFO) nazaran ödeme devi kripto para alımı yapmayacak.

Kripto Paraların Pahasını Anılıyorlar lakin Yeniden de Yatırım Yapmıyor

Kripto paralar ve dijital cüzdanların bedeli şirket görse de, PayPal nakdinin bir kısmını kripto paralara yatırmayacak. Yeni bir habere nazaran, Paypal CFO’su John Rainey, şirketin rastgele bir kripto para alımı yapmayacağını söyledi. Tersine, şirketin ödeme ağını geliştirmeyi tercih ettiğini söyledi.

Şirket, kripto paraların değerini farketti ve geri dönüş olmadığının farkında. Aralık ayında PayPal CEO’su Dan Schuman, dijital cüzdanların kripto paralar için tamamlayıcı olduklarını, ve şirketin elinde 360 milyon dijital cüzdan olduğuna dikkat çekti.

“Şirketin elindeki nakitle kripto paralara yatırım yapmayacağız. Fakat önümüzdeki büyüme fırsatlarından yararlanmak istiyoruz.”

Rainey, açıklamalarına tamamlayıcı platformlara yatırım yapacaklarını söyledi. Ayrıyeten, şirket İngiltere’de kripto para süreçleri sağlayacak.

“Şu an sağladığımız hizmetler, bizim yatırım yapmak istediğimiz ve sonucunda ekosistemde büyümeyi sağlamak istiyoruz.”

Bitcoin ve Kripto Paraların Varlığını Kabul Ediyor

Tesla ve MicroStrategy üzere kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto para alım listesine PayPal eklenmedi. Ancak firma, kripto paralara inanç duyuyor.

CryptoPotato haberine nazaran, firmanın 2020 yılı 4. çeyreğinde kripto para süreçleri sayesinde kullanıcı artışı yaşandı. New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan gelen şartlı müsaadeden sonra Venmo, kripto para süreçlerine imkan tanıdı.

Ödeme hizmetleri şirketi, en güçlü finansal yılında yüksek ödeme hacmi ve yeni açılmış hesaplarla ölçeğini güçlendirdi. Ayrıyeten, 2020 yılının dördüncü çeyreğinde faal kullanıcı sayısı 16 milyona ulaştı.

Tam olarak, 2020 yılında şirket 72.7 milyon yeni kullanıcı ve 377 milyon faal hesaba ulaştı.

Paypal,Yatırım

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x