PayPal’ın Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlandığı Venmo Uygulamasına Soruşturma Talebi

0

Reuters, PayPal’ın sahip olduğu Venmo taşınabilir uygulamasının, ABD Tüketicinin Finansal Haklarını Müdafaa Ofisi (CFPB) tarafından yetkisiz para transferi teziyle ilgili olarak soruşturulacağını aktardı.

Paypal Cuma günü bir duyuru yaptı. Duyuruda Venmo’nun, ABD Tüketicinin Finansal Haklarını Muhafaza Ofisi’nden (CFPB) yetkisiz para transferleri ve tahsilat süreçleriyle ilgili bir sivil soruşturma talebi aldığını söyledi.

Venmo, 2014 yılında PayPal tarafından 800 milyon dolara satın alınmıştı. Ödeme devi, bu yılın ilerleyen periyotlarında, milyonlarca kullanıcısına uygulama aracılığıyla Bitcoin ve kripto para üniteleriyle alışveriş yapma imkanı tanımaya hazırlanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde, kripto paralar ile ilgili planlarını detaylandırmıştı. Ayrıntılar için “PayPal, Kripto Paralar Hakkındaki Planlarını Açıkladı” başlıklı haberimizi okuyabilirsiniz.

PayPal, kullanıcılarına 2020 sonbaharında Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerini alıp satmalarına imkan tanımıştı. Şirket artık ise, kullanıcılarının 29 milyondan fazla mağazadan kripto paralar ile alışveriş yapmasına imkan sağlamayı planlıyor.

Paypal

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x