Peter Schiff, Elon Musk’ı Dogecoin (DOGE) Tweet’i Attığı İçin Suçladı

0

Bitcoin zıddı olmasıyla bilinen altın yatırımcısı Peter Schiff, Elon Musk’ı kripto paraların bedellerini apansız yükselmesinden ötürü eleştirdi!

Son attığı tweet’te Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) halkın kripto parası olduğunu söyleyen tweet’i hakkında yorum yaptı. Schiff açıklamalarında Tesla CEO’sunun kripto paraların pahalarını ansızın arttırdığını açıkladı.

Schiff, Musk’ı Eleştiriyor

Altın ve gümüşü inançlı liman olarak gören Peter Schiff, Elon Musk’ın Dogecoin hakkında söylediklerini “geriye dönüp bakıldığında kaçınılmazdı” tabirlerini kullanarak eleştirdi. Schiff gelen yorumlara yanıt verirken Musk’a rastgele bir makûs his beslemediğini söyledi. Yalnızca Elon Musk’ın kripto paraları pump’lamasını sevmediğini açıkladı.

Açıklamalarında kripto paraların bir balon olduğunu, bu yüzden de yatırımcıların çok fazla para kaybedebileceğini düşündüğünü ekledi.

Elon Musk DOGE’ı Bitcoin’den (BTC) Daha Çok Seviyor

Geçen Cuma Bitcoin’i Twitter hesabında biosuna ekleyen Elon Musk, bu kelimeyi şu an kaldırmış görünüyor. Bu olay Musk’ın bugün DOGE ile ilgili attığı tweet’lerle çakıştı. Bu nedenle de beşerler ünlü girişimcinin DOGE’ı Bitcoin‘den daha çok sevdiğini lisana getirdi.

Elon Musk’ın birkaç yıldır Dogecoin hayranı olduğu biliniyordu. 2019 ve 2020’de Dogecoin’i birkaç sefer benimsemişti, hatta Twitter hesabında Dogecoin’in en çok sevdiği kripto para olduğunu, ondan sonraki tweetinde çok havalı bir kripto para olduğunu tabir etmişti. Aynı sene içerisinde, DOGE topluluğu latife olarak kendisini CEO olarak seçmişti ve Musk birkaç günlüğüne yeni konumunu Twitter biosunda paylaşmıştı.

Birinci kademelerde Bitcoin’den bahsetmeye başlayan Elon Musk, birinci açıklamalarında inançlı liman olmadığından bahsetmişti. Lakin görüyoruz ki Aralık 2020’de Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirdi. Geçen Cuma Tesla CEO’sunun Bitcoin destekçisi olduğunu ve biosuna Bitcoin’i eklediğini gördükten sonra, Bitcoin fiyatı 32,000 dolardan 38,600 dolara yükseldi.

Elon Musk’ın bu davranışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Musk,Ceo,Doge

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x