Petrol devinden Bitcoin yatırımı

0

Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, finans kesimi ve merkez bankalarının karşı karşıya kaldığı kimi problemler için en yeterli savunmanın kripto paralara yatırım olduğunu belirtti.

Bloomberg’in haberine nazaran, Rokke’nin sahibi olduğu ve petrolden yenilenebilir güç şirketlerine uzanan birçok şirketi bünyesinde barındıran Aker Holding, Seetee isimli yeni bir teşebbüs kurarak Bitcoin bölümüne girmeyi planlıyor.

Seetee’nin internet sitesinde paylaştığı bir notta, “Bitcoin hala sıfıra inme ihtimaline sahip lakin yeni bir mali sistemin çekirdeğini de oluşturuyor olabilir” diyen Rokke, Bitcoin’in bir gün milyonlarca dolar kıymetine ulaşabileceğinin imkansız olmadığını da vurguladı.

Rokke, “Bitcoin ile ilgili en fazla şeyi bilen beşerler gelecekteki muvaffakiyetinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyor” dedi.

Şimdilik Seetee 58 milyon dolarlık görece küçük bir sermaye ile başlangıç yapmış olsa da şirket tüm likit yatırım yapılabilir varlıklarını kripto para cinsinden tutmayı planlıyor.

Seetee Bitcoin piyasasının öncüleri ve blokzincir topluluğundaki başka aktörlerle paydaşlıklar kurarak Bitcoin yatırımlarına odaklanmayı hedefliyor.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x