Piyasa Dalgalanması Sürüyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve Binance Coin’de (BNB) Son Durum

0

Geçtiğimiz hafta pazar günü, Bitcoin’in 58.000’den 54.000 dolara düşüşü ile başlayan sert düzeltme sürüyor. Bitcoin son 7 günde %16 oranında kıymet kaybederken, birtakım altcoin’lerde %40’a varan düşüşler görüldü. İşte önde gelen kripto para ünitelerinde son durum.

Bitcoin (BTC) Dayanak Düzeyini Koruyor

Önder kripto para ünitesi Bitcoin, dün 44.000 dolara düşerek kripto para topluluğunda telaşa neden olmuştu. Lakin kripto para kısa müddette yine 45.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Yayın saati itibariyle 46.668 dolardan süreç gören Bitcoin, kıymetli bir takviye düzeyi olarak bedellendirilen 45.000 dolar düzeyini koruyor.

Bitcoin son 24 saatte %1.7 oranında kıymet kazandı. Son 7 günde %16.5 oranında düşüş yaşayan Bitcoin, son 30 gündeki kazanımını ise %50’ye kadar düşürdü.

Ethereum (ETH) 1.400 Doların Üzerinde

Başkan altcoin Ethereum, son doruğundan sonra %20’nin üzerinde kıymet kaybetti ve 1.413 düzeyine kadar geriledi. Kripto para topluluğundaki 1.400 dolar düzeyinin altında kapanış tasasına karşın, kripto para 1.400 dolar düzeyinin üzerinde kalmayı başardı.

Ethereum son 24 saatte %0.9 kıymet kazandı. Son 7 günde %25 oranında paha kaybeden altcoin’in son 30 gündeki kazanımı ise %18’e kadar düştü. Ethereum, yayın saati itibariyle 1.468 dolardan süreç görüyor.

Cardano (ADA) Yeni Bir ATH Belirledi

Son günlerin kuşkusuz en çok konuşulan altcoin’lerinden biri olan Cardano (ADA), geçtiğimiz saatlerde 1.41 dolar ile yeni bir ATH daha belirledi. ADA, dün akşam saatlerinde 3 yıl ortadan sonra eski doruğunu 1.24 dolar ile aşarak yeni bir ATH belirlemişti. Bugün ise yükselişini sürdürdü ve 1.41 dolara kadar yükseldi. ADA ayrıyeten, tekrar piyasa pahası açısından en büyük 3. kripto para ünitesi oldu.

Kripto paranın yükselişinin arkasında, 1 Martta gerçekleşmesi beklenen Mary güncellemesi yatıyor. Güncelleme Cardano ağına akıllı kontratlar, DeFi, lokal token’lar ve NFT’ler üzere birçok farklı kullanım alanı getirecek. Ayrıntılar için “Piyasa Kan Ağlarken Cardano (ADA) Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Ulaştı! İşte Büyük Çıkışın 3 Nedeni” başlıklı ve “Cardano (ADA): Mary Hard Fork’u 1 Mart’ta Ana Ağda Etkinleştirilecek” başlıklı haberlerimize göz atabilirsiniz.

Cardano (ADA) son 24 saatte %30 oranında bedel kazandı. Son 7 gündeki kazanımını %48’e yükselten altcoin, Son 30 gündeki kazanımını ise %344 üzere devasa bir orana çıkardı. Yayın saati itibariyle yükselişine devam eden ADA, 1.41 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Ripple (XRP) Kritik Düzeyin Altında

Epey dalgalı bir görünüm sergileyen Ripple, kripto para analisti Aayush Jindal’ın kritik bir düzey olarak nitelediği 0.44 doların altında seyrediyor. Piyasa düşüşü öncesi, SEC davası öncesi düzeylerini tekrar elde etmeyi başaran XRP, yayın saati itibariyle 0.4343 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Altcoin, son 24 saatte %1.5 paha kazandı. Son 7 günde %23 oranında kıymet kaybeden XRP, son 30 gündeki kazanımını %73 düzeyine düşürdü.

Binance Coin (BNB) 220 Dolar Düzeyinde

Önde gelen kripto para borsası Binance’ın lokal token’ı Binance Coin (BNB) gerilediği 220 dolar yakınında yatay hareket sergilemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftaki büyük yükselişinin akabinde büyük bir satış baskısına maruz kalan BNB, çabucak akabinde Bitcoin’in 44.000 dolara kadar düşmesine neden olan büyük bir düzeltmeye maruz kaldı. Şu anda 339 dolarlık doruğunun %33 altında süreç gören BNB, son 24 saatte %1.9 paha kazandı.

Son 7 günde %32 oranında bedel kaybederek, en çok düşüş yaşayan altcoin’lerden biri olan BNB, son 30 gündeki kazanımını ise %453’e düşürdü. BNB, yayın saati itibariyle 225 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Dolar,İşlem,Cardano Ada,Düşüş

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x