Piyasa Kan Ağlarken Cardano (ADA) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! İşte Büyük Çıkışın 3 Nedeni

0

Önde gelen altcoin Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta 1 dolara ulaşarak değerli bir ruhsal direnci geride bırakmıştı. Yayın saati itibariyle ise, üç yıl evvel belirlediği 1.18 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyini aşarak yeni bir rekor kırdı.

Cardano (ADA) bugün 0.92 dolar düzeyinden 1.07 dolar düzeyine yanlışsız sert bir sıçrama kaydetti. Bu çıkışın akabinde paha kazanmaya devam eden ADA 1.24 dolar ile yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyini (ATH) yine belirledi.

ADA son 24 saatte %5 oranında paha kazandı. Son 30 gündeki kazanımı ise %256’ya yükseldi.

Cardano (ADA) Neden Yükseldi?

Cardano’nun bu muazzam yükselişinin gerisinde, içinde olduğumuz boğa piyasası dışında üç temel neden yatıyor.

1. Ağ Akıllı Mukavele Devrine Geçiyor

Mart ayında gelecek yeni güncelleme ile Cardano, akıllı kontratlar periyodunu başlatacak. Cardano ağı bu güncelleme ile bir DeFi platformuna dönüşecek.

2. Ağın Topluluk Denetimli Hale Gelmesi

Merkeziyetsizlik, kripto para topluluğunda her geçen gün biraz daha değer kazanıyor. Ağın gerisindeki şirket olan IOHK, 31 Mart’ta ağdaki blok üretimi üzerindeki tüm denetimini bırakacak.

3. IOHK’nın Afrika Muahedeleri

IOHK ve Cardano Vakfı, sırf Afrika’yı hedefleyen bir dizi proje üzerinde çalıştı ve bu projeler yoluyla milyonlarca yeni kullanıcıyı ağa getirmeyi planlıyor. Şirket, büyük Afrika projesinin son etaplarında yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için “Cardano (ADA) Fiyatının Bu Ay %100’ün Üzerinde Artmasının 3 Nedeni” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Cardano,Ağ,Ada,Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x