Playstation 5, Ethereum Madenciliği İçin Kullanılıyor

0

Dünyaca ünlü oyun konsolu Sony Playstation 5, artık Ethereum (ETH) madenciliği için kullanılabilir durumda.

Gizchina’nın raporuna nazaran, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5, en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum’un madenciliği için, başarılı bir biçimde uyarlanmış durumda.

Oyun konsolları epey güçlü sistemlere sahip olmasına rağmen aygıt içerisinde yer alan sınırlamalar nedeniyle kripto para madenciliği yapılması imkansız durumdaydı. Fakat bu Çinli madenciler için bir pürüz teşkil etmedi. Teze nazaran Ethereum madenciliği için Playstation 5 hacklenmiş durumda.

İnternet üzerinde dolaşan bir ekran imgesi, bu savların ortaya atılmasına neden oldu. Ekran imgesine nazaran Playstation 5’i madencilik için çalıştıran kişi, 211 watt elektrik tüketimi ile saniyede 98.76 (MH/s) hashrate elde etmeyi başardı.

CryptoCompare’nin datalarına bakıldığında, bu hashrate oranı ile birlikte, haftada 46.59 dolar kazanılabilir. Playstation 5’in fiyatının 499 dolar olduğunu belirtmekte yarar var.

Ethereum madenciliği ile ilgili geçtiğimiz günlerde değerli bir gelişme daha yaşandı. NVIDIA, Ethereum madenciliği için yeni geliştirilen bir eser duyurdu. Ek olarak RTX 3060’ın da hash oranı düşürüldü.

Ethereum

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x