Popüler Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi

0

Tanınan kripto para trader’ı ve analisti Lark Davis, yükselen fiyatlara karşın yatırımcıların birçoklarının mevcut boğa döngüsü sırasında para kaybedeceğini söylüyor.

Yakın tarihli bir YouTube görüntüsünde konuşan Davis, abonelerine %90 yahut daha fazla kripto yatırımcısının para kaybedeceğini ve uzun vadede karlarını boşa harcayacağını söyledi. Analist, kaybetme endişesinin (FOMO) yarattığı tuzağın birden fazla yatırımcı için birincil caydırıcı olduğunu vurguladı.

Davis, aldatıcı piyasa rallilerinde satın almama ve fiyat gerileme periyotlarında ise panik satışından kaçınma konusunda uyardı:

“Çoğu yatırımcı, zirveden satın alıyor, tabandan satıyor. Zirveden satın alıyor, tabandan satıyor… Bu bu türlü devam ediyor, ta ki rekt olana dek.”

Davis, bilgi tahlil şirketi Santiment’in, boğa piyasasının yüksek fiyatlarla satın almak yerine kripto para varlıklarını satmak için daha düzgün bir vakit manasına geldiğini gösteren çalışmasına atıfta bulundu. Ayrıyeten takipçilerine, bilhassa çok yükseliş yahut düşüş devirlerinde toplumsal medya uzmanlarını görmezden gelmelerini tavsiye etti.

Davis, trader’ların birçoklarının yatırım yapmadan evvel kabul edilebilir risklerini özetleyemediklerini ve bu nedenle içinden çıkılamaz durumlarla yüzleşmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Analist görüntüsünü, yatırımcıların ellerinde olan kripto paraları çok uzun müddet bekletmek yerine karlardan kar elde etmeleri tavsiyesiyle sonlandırdı:

“Mesele şu: Sat düğmesine hiç basmazsanız, çıkarlarınızı asla realize edemezsiniz. Gerçekte asla kâr edemeyeceksiniz. Sat butonuna tıklayana kadar her şey teoriktir. Kâr almayı alışkanlık haline getirin.”

Sat,Yatırımcı,Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x