Popüler İsim, Bitcoin (BTC) ve Altın Hakkında Uyarılarda Bulundu

0

Hedge fonu yöneticisi Michael Burry, Bitcoin (BTC) ve altın hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Eski Scion varlık idaresi sahibi ve büyük short yatırımcısına nazaran hükumetler Bitcoin ve altının hakimiyetini engellemek için uğraşacaklar:

“Enflasyona hazırlanın. Tekrar açılma ve teşvik paketleri geliyor. Covid öncesi 1 dolarlık GSYH artışı için 3 dolarlık borç gerekiyordu, şu an çok daha berbat. Enflasyon durumunda, hükümetler rakipleri ezecekler.”

Şu anki durumu aydınlatmak için, ABD’deki durumu 1920’lerin Almanya’sıyla karşılaştırdı.

Burry, Paranın Ölümü’nün müellifi Jens O. Parsons’ın kitabından alıntı yapıp 1. Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın borçlarını ödemek için kredi aldığı ve akabinde hiperenflasyonu görmesi ve kimilerinin güçlü olup geri kalanın çok yoksullaştığı periyoda işaret etti. Jens, şunları söyledi:

“Almanya’daki enflasyon hayatının kesin özellikleri var. Biri yüksek birikim, bilhassa sanayi ve iş kesiminde çok yükseliş oluştu. Büyük servetler tek gecede oluştu. Ve kentlerde hedefsiz ve lakayt gençlik oluştu.

Varlığın yanında sefalet kol kola geziyordu. Halkın çoğunluğu kolay paranın dışında kaldı. Cürüm oranları patladı. İstihdam ne kadar stabil olsa da, personeller yükselen fiyatlar karşısında dayanamadı.”

Bitcoin’i beğenmeyen Burry, fevkalâde ekonomik durumlarla alakalı açıklamada bulundu:

“Bitcoin’den nefret etmiyorum. Ancak uzun vadede merkezi olmayan kripto paralar, yabanî ve kalpsiz merkezi hükumetlere karşı güç bir geleceğe sahip. fakat Kısa vadede her şey mümkün, bu yüzden Bitcoin’i short etmiyorum.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x