Popüler Kripto Para Platformu O Ülkedeki Hizmetlerini Durduracağını Açıkladı

0

Tanınan kripto para platformu Bybit, İngiltere vatandaşlarına sunulan kripto para türevleriyle ilgili yeni düzenlemelere uyduğunu söyledi.

Kripto para türevleri borsası Bybit, bu sabah yaptığı bir duyuruda, 31 Mart’ta İngiltere müşterilerine hizmet vermeyi bırakacağını söyledi. Borsa, hareketin gerisindeki neden olarak kripto bazlı türevler için yeni regülasyonları gösterdi.

“Financial Conduct Authority’nin (FCA) kripto türevleri yasağına uymak için, Bybit Birleşik Krallık’taki müşterilere hizmet vermeyi durduracak” diyen borsa, müşterilerden açık olan durumlarını kapatmalarını ve bu ay sona ermeden tüm fonları çekmelerini talep etti. Türevler, bir destek varlığın yahut  kripto fiyatını izleyen niş finansal araçlardır. Müşteriler bu eserleri satın alırken rastgele bir spot kripto para tutmazlar ve yüksek kaldıraç kullanımı onları kripto para trader’ları ortasında tanınan bir eser haline getirir.

FCA: Perakende Tüketiciler İçin Uygun Değil

Fakat İngiltere FCA, geçen yıl ani bir hareketle kripto para türevlerinin ve borsada süreç gören tahvillerin (ETN’ler) satışını yasakladı. Bu cins eserlerin, altta yatan varlıklarının değişken tabiatı ve bu tıp kripto türevlerine gereksinim duyulmaması nedeniyle “perakende tüketiciler için uygun olmadığını” söyledi. Yasak Ocak 2021’de yürürlüğe girdi, lakin Bybit üzere kimileri mevcut müşterilere temel süreçlerle devam etti. Lakin bu artık devam etmeyecek ve yeni hesap oluşturmaya çalışan Birleşik Krallık merkezli kullanıcıların hesap açması engellenecek. Bybit, şunları söyledi:

“İngiltere cep telefonu numarası ve/veya IP adreslerini kullanarak yapılan kayıtlar derhal kısıtlanacak.”

Bybit, en büyük kripto para türev borsalarından biridir. Piyasa takipçisi CoinGecko’ya nazaran, borsa geçtiğimiz gün on süreç çifti üzerinden 11 milyar doların üzerinde süreç gördü. Web sitesi tahlil hizmeti SimilarWeb, platformun İngiltere’deki tüccarlar ortasında tanınan olduğunu ve sitesine gelen tüm ziyaretçilerin %5’inden fazlasının ülkeden geldiğini öne sürüyor. Bu ortada borsa, yeni ve mevcut müşteriler için seçenekleri araştırmak üzere lokal makamlarla görüşmeye devam edeceğini de kelamlarına ekledi.

Borsa,Tür

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x