Popüler Televizyon Programı Saturday Night Live’dan NFT Parodisi

0

Tanınan televizyon programı Saturday Night Live, bugün yayınlanan yeni bir skecinde NFT çılgınlığını bir parodi ile açıkladı.

Görüntüde, Pete Davidson, Chris Redd ve müzikçi Jack Harlow, kripto para sanayisindeki en değerli gündem hususlarından biri haline gelen özel bir çeşit token olan NFT’leri açıkladı.

Eminem’in hit müziği Without Me’yi parodiye alan Davidson, NFT’lerin “herkesin çok para kazandığı” bir “gerçek tekel” üzere olduğunu belirterek başladı.

The Matrix’ten Morpheus üzere giyinen Chris Redd, bir NFT’ye nelerin eklenebileceğine dair çeşitli örnekleri listeledi:

“Non-fungible’lar, Ron Funches’ın Lunchables yiyen GIF’leri yahut Colin Jost’un hudut bozucu yüzünün fotoğrafları olabilir. Digimon’ın yaptığı cürümlerin dijital imajları yahut Nintendo Switch kullanan bir rahibenin fotoğrafı olabilir.”

Birkaç saçma örnek daha dinledikten sonra, skeçte ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’i canlandıran Kate McKinnon, “Bu liste büsbütün saçmalıktı” diyor.

Harlow daha sonra NFT’lerin tekniğine indi ve bir blokzincirinde yahut “dijital bir süreç defterinde” oluşturulduklarını açıkladı.

Rapçi, “non-fungible demek, eşsiz olduğu manasına gelir, yalnızca sizin ve benim üzere biri olabilir” dedi ve ekledi “oluşturulduğunda onu bir sanat yapıtı olarak satabilirsin ve böylelikle benim rap kısmım sona erer.”

Güldürü emeliyle ele alındığı için yüzeysel olsa da, skeç NFT’lerin en temel taraflarını yansıtmayı başardı. Özetle, tipinin tek örneği olması ve birtakım insanların bunun için yüksek ölçülerde para ödemeye hazır olması üzere.

Kripto para balinası Vignesh Sundaresan, öbür ismiyle MetaKovan, kısa müddet evvel dijital sanatçı Beeple tarafından yaratılan bir NFT sanat yapıtı için 69 milyon dolar ödemişti. Sundaresan daha sonra NFT’lerin fizikî sanattan “on kat daha iyi” olduğunu savundu:

“Eğer bu kesimse, Beeple’ın bunun üzerinde 13 yıl çalıştığı gerçeğini destekliyor, Beeple’ın bunu bu sefer oluşturmuş olduğu gerçeğini destekliyor. Ve şu anda sahiden satın aldığımız gerçeğini destekliyor.”

NFT’ler, Saturday Night Live üzere ana akımın önde gelen simgelerinden birine husus olmasıyla popülerliğini sürat kesmeden sürdürüyor.

Skeci aşağıdaki temastan izleyebilirsiniz.

Nft

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x