Reef Finance’ten İddialara Cevap Geldi

0

Alameda Research’ün Reef Finance hakkındaki tezleri bugün kripto para topluluğunu karıştırmıştı. Bunun akabinde olaylar epey değişik bir hale geldi.

Alamade araştırma takımının bir kesimi olan trader Sam Trabucco, şirketin Reef Finance ile hiçbir ilişkisi bulunmadığını Twitter’dan açıkladı. İşin değişik yanı, geçen hafta Reef Finance’ın Alameda Research’ten 20 milyon dolarık bir yatırım aldığını belirtmesiydi. Yapılan birinci resmi açıklamaya nazaran kelamı edilen bu yatırım, Alameda Research’ün REEF tokenlarını satın almasıyla gerçekleşti.

Bu gelişme Reef Finance’ın resmi hesabı tarafından da tweet’lendi. Bu haberlerin çıkmasının akabinde REEF tokenın kıymeti %25 oranında artış gösterdi. Lakin Alameda şirketinin araştırma grubunda yer alan Sam Trabucco şirketin REEF ile hiçbir ilişkisi olmadığını söyledi ve ortalık karıştı.

REEF Finance CEO’sundan Açıklama

Olaylar üzerine REEF CEO’su Denko Mancheski’den açıklama geldi. Mancheski’nin sözüne nazaran şirket, Alameda ile birinci olarak Eylül 2020’de temasa geçti. Lakin bu evrede rastgele bir mutabakat sağlanamadı. Daha sonra 80 milyon dolarlık bir mutabakat yapan iki şirket, uyuşmazlık yaşadı.

Reef’e 20 milyon dolarlık yatırım yaparken, %20 oranında indirimden faydalanan Alameda’nın, REEF tokenın Binance üzerinde listelenmesinin çabucak akabinde bu tokenları satışa çıkardığı argüman ediliyor. Alameda’nın daha sonra 60 milyon dolarlık daha REEF token aldığı da gelen tezler ortasında. Binance’te satışa çıkarmayı fark eden Reef’in de bu nedenle muahedeyi iptal ettiği söz ediliyor.

Binance üzerinde listelenmesinin akabinde çok bir satış baskısı olduğu söz edildi. Bunun FTX borsasının fonları olduğu belirtildi. Mancheski yaşanan olayların akabinde FTX’in REEF’i delist etmekle tehdit ettiği de söyledi.

Reef,Alameda,Token,Ardından

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x